Skip to main content

WDMUCHIWANIE CELULOZY I WEŁNY

WEŁNA CELULOZOWA

Oszczędzając energię i środowisko

Wełna celulozowa to ekologiczny materiał izolacyjny wytwarzany z papieru recyklingowanego dla potrzeb nowoczesnego budownictwa. Posiada właściwości przeciwpożarowe i zapobiegające zawilgoceniu. Wyjątkowość wełny celulozowej polega na zapewnieniu bezspoinowej warstwy izolacyjnej stworzonej z oddychających, porowatych włókien celulozowych posiadających zdolność równoważenia poziomu energii oraz wysoką hermetyczność. Dodatkowo znakomita pojemność cieplna włókien celulozowych redukuje skoki temperatury w budynku, pozwalając na utrzymanie naturalnego komfortu mieszkania.

zimą ciepło, latem chłodno

Wdmuchiwanie celulozy musi się koniecznie odbywać przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Wełna celulozowa zostaje zaaplikowana za pośrednictwem podmuchu wytwarzanego przez tzw. agregat nadmuchowy. Najczęściej do tego celu stosuje się rurę, którą wprowadza się do konkretnych szczelin między konstrukcjami. Ocieplenie poddasza lub stropodachu może odbywać się również za pośrednictwem nadmuchu otwartego. Jeżeli wełna celulozowa zostanie nasączona lepiszczem, istnieje możliwość docieplenia ścian zewnętrznych. Włókna w tej sytuacji przyklejają się do ściany.

EKOLOGICZNA IZOLACJA DOMU

Wełna celulozowa jest niezwykle popularnym materiałem termoizolacyjnym w Finlandii. Od niemal 30 lat mieszkańcy tego kraju, a także innych państw skandynawskich, chętnie wykorzystują granulat wełny do ocieplania swoich domów. Wpływ na wysokie zainteresowanie tym materiałem mają jego niezwykłe właściwości – jest świetnym izolatorem cieplnym i zapewnia wysoki poziom energooszczędności. Pozostaje przy tym przyjazny środowisku.
Produkcja wełny celulozowej charakteryzuje się bardzo niskim stopniem energochłonności w porównaniu do innych rodzajów izolacji. Dzięki temu
ten materiał izolacyjny posiada prawie nienamacalny ślad węglowy, co potwierdzone zostało m.in. Deklaracją Środowiskowa Produktu. Wełna celulozowa to ekologiczny materiał izolacyjny wytwarzany z papieru recyklingowanego dla potrzeb nowoczesnego budownictwa.
ZADZWOŃ, ZAPYTAJ I UMÓW SIĘ NA POMIARY
ul. Ogrodowa 13D – Biuro
Jabłonowo Pomorskie
tel. 607 632 707
biuro@experttynk.pl